BLOG
 

BLOG

 

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Değerli Kız Kardeşi Vesile Hanım’ın Evi

İstanbul’un güzel semtlerinden biri olan Üsküdar Kısıklı’da bulunan ve Cumhurbaşkanlığı konutunda oturan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın değerli kız kardeşi Vesile Hanım’ın tüm Osmanlı tarzı mobilyaları, Ottoman Style tarafından özenle üretilmiştir. Özel izinle üretmiş olduğumuz bazı ürünlerin fotoğraf çekimini gerçekleştirdik.

Evinin bir odasını tamamen hobi odası olarak kullanan Vesile Hanım, Kündekari Sanatından oluşan dolaplar, duvar şerbetliği, dekoratif kündekari kapı ve Osmanlı Sediri tercih etmiştir.

Yataklı ve Sandıklı Osmanlı Sediri

Osmanlı tarihinde kaybolmak için birçok nedeniniz olabilir. Osmanlı tarihini günümüz teknolojisi ve kalitesiyle buluşturan mimari ekibimiz size hizmet vermeyi amaçlıyor. Günün kahvesini tasarlamış olduğumuz Osmanlı tarzı mobilyalarda içmenin verdiği huzuru tatmamanız için hiçbir neden yok. Girdiği mekanın en güzel köşesi olmaya aday ürünler Ottoman Style ayrıcalıklarıyla…

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 

 

 

2009-2014 Üsküdar Belediye Başkanı Sayın Mustafa Kara’nın Evi

2009-2014 yılları arasında İstanbul Üsküdar Belediye Başkanlığı yapan Mustafa Kara, ilçesine yaptığı güzel hizmetlerle akıllarda kaldı. Üsküdar’ın güzel semtlerinden biri olan, Küçük Çamlıca’da ikamet eden Mustafa Kara’nın evinin Şark Köşeleri, firmamız Ottoman Style tarafından üretilmiştir.

Mustafa Kara’nın Evi

Mustafa Kara’nın Evi

İki katlı evinin, her iki katınada Ottoman Style tasarımı olan Osmanlı Sedirlerini yaptırmış ve memnuniyetle kullanmaya devam etmektedir. Giriş katına, kırık beyaz lake cilasından oluşan el oymalı Şark Köşesi üretimi yaptıran Sayın Mustafa Kara, genel olarak tüm Şark Köşelerinde, hem yatak hemde sandık sistemini sipariş listesine ekledi. Kullanış açısından çok pratik olan bu sistem, misafiri çok olan aileler için vazgeçilmez ergonomik bir tasarım oluşturuyor.

Şark Köşesi

Şark Köşesi

Şark Köşesi

Küçük Çamlıca’da bulunan evinin ikinci katına ise dış cephe, kapı ve pencere doğramasına uygun maun ağacından Selçuklu Oymalı Şark Odası üretilmiştir. Tüm sedirlerde yaptığımız gibi yine bu Şark Odası‘da yatak ve sandık sistemine uygun üretilmiştir. Maun ağacı genel olarak dış cephe için kullanılmaktadır. Şark Odası için kullandığımız maun ağacına, ekstradan hiç renk vurulmadı. Maun ağacının kendi rengine dolgu ve vernik atıldı. Eski yaşantıyı özleyenlerin adresi olan firmamız Ottoman Style, müşterilerine sayısız ŞARK ODASI modeli sunmaktadır.

Şark Odası

Şark Odası

Şark Odası

Şark Odası

 

 

 

İstanbul Sancaktepe Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesi

İstanbul Sancaktepe’de bulunan ve 9 bin metrekarelik alana kurulan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesi, kültür ve sanat adına ülkemize kazandırılmış önemli bir yapıttır. Selçuklu ve Osmanlı Mimarisinden izler taşıyan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesi’nin açılışını, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yapmıştır.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesi’nin AHŞAP KAPILARI firmamız, OTTOMAN STYLE tarafından 60 günlük çalışmalar sonucunda üretilmiştir. Osmanlı tarihinin izlerini taşıyan KÜNDEKARİ SANATI AHŞAP KAPILAR, ülkemizin en büyük ölçüdeki ahşap kapılarıdır. Toplam 5.000 parçadan oluşan Kündekari Kapılar, dış etkenlere dayanıklı olan maun ağacından imal edilmiştir.

Üretim aşamasından, bitimine kadar süren karşılıklı fikir alışverişleri sonucunda Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ve Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Rıfkı Bektaş’ın emekleri, ülkemize güzel bir eser kazandırmıştır.

Yüzyıllar boyu ayakta kalması ve tarihi miras olması dileklerimizle.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
PROF. DR. NECMETTİN ERBAKAN KÜLLİYE ŞANTİYESİ

SANCAKTEPE BELEDİYE BAŞKANI VE YARDIMCISI

KÜNDEKARİ KAPI

KÜNDEKARİ KAPI

KÜNDEKARİ KAPI

error: İçerik korunmaktadır.